התקשרו מישראל 
072-333-3125
התקשרו מארה"ב 
718-268-8707
טיולים לישראלים בארה"ב
FacebookGoogle+
 
טיול 6 ימים חוף מערבי מסלול שני
 
החוף המערבי של ארצות הברית שונה מחופו המזרחי. במזרח מים בשפע, בחודשי האביב והקיץ הצבע השולט הוא ירוק, בחודשי הסתיו, מרבד צבעוני של צהוב, אדום, כתום, חום וירוק מציף את כל ההרים סביב.

החוף המערבי של ארצות הברית מפורסם בפארקים הלאומיים שבו: הגרנד קניון, הברייס קניון, פארק ציון, יוסמיטי פארק ועוד.
הערים המפורסמות: לוס אנג׳לס, סאן פרנסיסקו, כביש מספר 1 המרהיב ביופיו לאורך חופיו של האוקינוס השקט, וכמובן עיר האורות ומכונות המזל לאס וגאס.

למי שזמנו קצר להלן טיול בן שישה ימים המרכז את המיטב שבחוף המערבי.

הטיול יוצא כל יום ראשון מלוס אנג׳לס ומסתיים ביום שישי בלוס אנגלס

יום ראשון
השכם בבוקר נצא מלוס אנג'לס לכוון צפון לעבר תחנתנו הראשונה העיירה המקסימה סנטה ברברה.
סנטה ברברה (Santa Barbara) עיירה במדינת קליפורניה נמצאת במרחק של כשעתיים נסיעה מלוס אנג'לס, העיר מרשימה ועשירה, וידועה כמקום הנופש האהוב על עשירי וסלבריטאי לוס אנג'לס, כנראה בזכות חופי הים השקטים והאדריכלות הים תיכונית. היוקרה וטוב הטעם ניכרים בעיר בכל מקום וכל מי שמבקר בה מציין את הניקיון והסדר היוצא דופן של העיר. 

את מרכז סנטה ברברה חוצה רחוב סטייט (State) זהו הרחוב הראשי, שלאורכו נמצאים רוב המבנים הישנים וההיסטוריים הבנויים בסגנון ספרדי ישן וממנו מתפצלים רחובות קטנים בהם חנויות, בתי קפה ומסעדות. זה מקום מושלם לקניות, לחובבי בוטיקים, חנויות ספורט, קניונים קטנים וגם מסעדות ובתי קפה. לאורך הרחוב יש מקומות בילוי רבים, ההופכים לתוססים במיוחד בסופי השבוע. אנו נסייר לאורך רחוב זה וכמובן לא נפספס גם את מבנה בית המשפט המרשים בו נעלה אל מגדל השעון לתצפית מרהיבה על העיר.

בצער נעזוב את העיירה ונמשיך בנסיעה לכוון צפון אל תחנתינו השניה, העיירה סולבנג - (בירת דנמרק) בארצות הברית.
סולבנג (Solvang) היא עיירה דנית יפה מאד שתקנה לכם חוויה סקנדינבית. העיירה נוסדה ב-1909 על ידי מהגרים מדנמרק, שרצו להקים קהילה דנית במזג האוויר החמים של קליפורניה (מקור שם העיר בדנית הוא "שדה שטוף שמש"), שהפכה עם הזמן לעיירה. העיירה היפה הזו כוללת מבנים היסטוריים מרשימים מאד, טחנות רוח, בתי קפה מצוינים וכן מספר אטרקציות חביבות: מוזיאון להיסטוריה ואומנות, מוזיאון המוקדש לסופר הדני המפורסם האנס כריסטיאן אנדרסן, פארק הנושא את שמו של הסופר, גרסאות של מגדל רונדטוורן המוכר מקופנהגן ושל פסל בת הים הקטנה, בוטיקים, יקבים, חנויות שוקולד ועוד. 

לאחר הסיור בעיירה אנו נמשיך צפונה לכוון כביש מספר 1, אחד הכבישים המפורסמים ביותר בארצות הברית הנמשך לאורך חופיו של האוקינוס השקט. בדרך אנו נעצור בנקודת מושבם של כלבי הים Piedras Blancas
מקום בו נוכל להשתמש בו זמנית בשלושה מחושינו, חוש הראייה, חוש השמיעה וחוש הריח, ודי לחכימא ברמיזא.

משם נמשיך בדרך הפתלתלה של כביש 1 כאשר מדי פעם נעצור בנקודות תצפית מרהיבות על חופיו של האוקינוס השקט.
נקודת הביקור הבאה שלנו היא העיירה היפה כרמל, (ראש עיריית כרמל לשעבר, השחקן קלינט איסטווד), וכביש 17 המיילים המפורסם שבה. נעבור דרך חופים מרהיבים, אחוזות יפיפיות ונופים מדהימים עד לעיירה מונטריי, בה נסייר מעט, ומשם נמשיך לכוון סאן פרנסיסקו למנוחת לילה.


יום שני
לאחר ארוחת בוקר נצא לכוון אחת הערים הגדולות בקליפורניה - סאן פרנסיסקו.
יש הטוענים שסן פרנסיסקו (San Francisco) היא העיר היפה ביותר באמריקה ואפילו בעולם... ואכן, המבנים הצבעוניים, האוקיינוס המרהיב,
גשר "שער הזהב" המרשים, האי "אלקטרז" המסתורי ועוד, הופכים את סאן פרנסיסקו לאחת מהפנינות היותר חינניות על המפה. הקהילה ההומו - לסבית במקום צובעת את העיר בדגלים בצבעי הקשת. ומספר האטרקציות בעיר רב מאוד.

בזמננו הקצר אנו נסייר בגשר הזהב המפורסם, נצפה באי בו נמצא כלא אלקטרז, נרד ברגל באחד מהרחובות התלולים והפתלתלים בעולם - רחוב הפרחים, לומברד, נסייר ברציפי הדייגים ונצא לתצפית מרהיבה על כל העיר והמפרץ מהגבעות התאומות- twin peaks.
 נעזוב את העיר ונמשיך ללינת לילה. 

יום שלישי
 
 
לאחר ארוחת בוקר נצא לכוון אחד הפארקים המפורסמים בארצות הברית - פארק יוסמיטי.

אנו נחצה את רכס הרי הסיירה נבאדה , האלפים של החוף המערבי אשר כוללים נופים מרהיבים, הרים גבוהים, עמקים וקניונים תלולים, ושפע של אתרי תיירות לרבות שירותי סקי, פארקים לאומיים גדולים ואגמים פופולריים. נעפיל לגבהים של מעל 3000 רגל ונרד עד לעמק היוסמיטי.

הפארק הלאומי יוסמיטי (באנגלית: Yosemite National Park) הוא פארק לאומי השוכן בחלק המזרחי-מרכזי של מדינת קךיפורניה שבארצות הברית. הפארק משתרע על פני שטח של 3,081 קמ"ר, הכולל גם את האזור שמעבר למורדות המערביים של רכס הרי הסיירה נבדה. בכל שנה מבקרים ביוסמיטי כ-3.5 מיליון תיירים, ורובם מגיעים לעמק יוסמיטי ששטחו 18 קמ"ר. הפארק הוכרז על ידי אונסק״ו כאתר מורשת עולמית ב-1984, והוא התפרסם ברחבי העולם בשל צוקי הגרניט, מפלי המים, נחלים צלולים, וחורשות סקוייה ענקיות .. על אף שיוסמיטי אינו הפארק הלאומי הראשון שהוכרז, הוא היווה נקודת מפתח בהתפתחות הרעיון של פארק לאומי בארצות הברית.

יוסמיטי הוא אחד מבתי הגידול הגדולים והרגישים ביותר בסיירה נבדה, ויש בו מגוון גדול של צמחים ובעלי חיים. גובה הפארק הוא בין 600 ל-4,000 מטרים, והוא מחולק לחמישה אזורי צמחייה עיקריים: יער אלונים עבות, אזור רמה תחתון, אזור רמה עליון, תת-אלפיני ואלפיני. ביוסמיטי מצויה כחמישית ממיני הצמחים הגדלים בקליפורניה. 

הגאולוגיה של אזור יוסמיטי מתאפיינת בסלעי גרניט ובשרידים של סלעים עתיקים. רכס הסיירה נבדה התרומם לפני כ-10 מיליוני שנים, ולאחר מכן נוצרו מורדותיו המערביים והמזרחיים. ההתרוממות הגדילה את תלילותם של גדות הנחלים והנהרות, דבר שהוביל בסופו של דבר ליצירתם של קניונים עמוקים וצרים. לפני כמיליון שנים הצטברו בפארק שלג וקרח, ומהם נוצרו הקרחונים ששכנו באזורי המרעה הגבוהים ונדדו לכיוון עמקי הנהרות. במהלך עידן הקרח המוקדם היה עובי שכבת הקרח ביוסמיטי כ-1.2 ק"מ. תנועת הקרחונים במדרונות גרמה ליצירתו של עמק ה U הפופולרי. כ-5% משטח הפארק מכוסים בסלעים מותמרים של סלעי  משקע וסלעי יסוד המכונים "תליוני גג", כיוון שבעבר הרחוק נתלו מגג הסלע הגרניט.

במהלך סיורנו נראה את עצי הסקויה הענקיים, נצפה בצוקי הגרניט האדירים (אל קפיטן) נראה מפלי מים מהגבוהים בעולם ועוד.
בסיומו של הסיור נמשיך דרומה ללינת לילה בבייקרספילד.
 
יום רביעי
 
לאחר ארוחת בוקר נצא לנסיעה לכוון העיר לאס וגאס, אנו מדרימים כעת ובדרך נעצור לביקור בעיירת הרפאים קליקו. 
קליקו היא עיירת הרפאים הנמצאת כ-140 מייל מערבית ללאס וגאס, כ-12 מייל מזרחית לעיר Barstow. זוהי עיירת כורים שהוקמה ב-1881 בעקבות גילוי עורק כסף שגרם לפתיחת מכרה. בשנת 1894 בערך, ירד ערך הכסף, המכרה נסגר והעיירה שמנתה אז כ-1200 תושבים איבדה את חינה ואת תושביה. כיום ניתן לבקר בעיירה ולראות מבנים שהשתמרו מאז הקמתה ולבקר במכרה ובמוזיאון הקטן הצמוד אליו. במזנון המקומי אף נוכל לפצח בוטנים, ושלא כהרגלנו, ואולי בעצם לא, את קליפות הבוטנים נוכל להשליך בכיף על הרצפה.
נעזוב את העיירה ונמשיך לכוון העיר הזוהרת והתוססת לאס וגאס.

מה אפשר עוד לספר על העיר זאת שמי מאיתנו לא שמע או לא ראה בסרטים או בסיפורים.

אנו נסייר ברחובה הראשי של העיר, ה strip , בו נמצאים כל בתי המלון המפורסמים של העיר. אלו לא מוטלים קטנים או אכסניות קטנות. כל בית מלון זו עיר קטנה בה אלפי חדרים. כל מלון בנוי במוטיב מסוים. מלון ניו יורק, פריז, ונציה, קיסר ועוד רבים אחרים. ביום , הסיור אולי אינו מרהיב במיוחד, אולם כשהחשיכה יורדת , ואורות העיר נדלקים, אז נפקחות העיניים ולאס וגאס מצדיקה אז את שמה המפורסם. בירת ההימורים של ארצות הברית. כמובן מי שמדגדג לו בין האצבעות מוזמן ״לתרום״ מחסכונותיו ואולי אם יתמזל מזלו יוכל גם ״להתרים״ ולהעשיר את קופתו.  את שארית היום נבלה בקניות באאוטלט.
 
הלינה היא בעיר.
 
יום חמישי

יום חמישי הוא יום שהוא כולו לאס וגאס.
בבוקר נצא לסיור ולתצפית על אגם מיד ועל סכר ההובר המפורסם.
ושארית היום תהיה חופשית לסיור בין בתי המלון המפורסמים שבסטריפ, קניות, בילויים וכמובן גם הימורים.
ישנה גם כמובן אפשרות למסע קניות נוסף באאוטלט שבעיר,
לינה בעיר.

יום שישי
 
נצא בבוקר חזרה לכוון לוס אנגלס כדי לטעום קצת מהווי עיר הסרטים ושחקני הקולנוע, בברלי הילס, שדרת סנסט. שדרת הוליווד, התיאטרון הסיני ושוק האיכרים. (הסיור תלוי בזמן שיהיה לנו)

כאן מסתיים טיולנו, תודה ושבת שלום
 

מחיר הטיול הוא 1450 $ לאדם בחדר זוגי. 
המחיר כולל הסעה, הדרכה, כניסה לכל הפארקים והאתרים, לינה וארוחות בוקר (לא בלאס וגאס
).