התקשרו מישראל 
072-333-3125
התקשרו מארה"ב -718-268-8707
וואצאפ:
ליאת  1-301-379-0804+
טיולים לישראלים בארה"ב
FacebookGoogle+
לשאלות והזמנות אנא מילאו את הטופס:
רשיון משרד התחבורה  US DOT # 4052417 MC.  # 1535918  
דף הבית >> טיולים בחוף המזרחי >> טיול 4 ימים : מפלי הניאגרה, וושינגטון, ופנסילבניה: הרשי, אמיש ופילדלפיה
 
טיול בן 4 ימים שמשלב טיול בן יומיים למפלים וטיול בן יומיים לוושינגטון ופנסילבניה
 
יום ראשון
 

בבוקר נצא מהעיר ניו יורק לכוון צפון מערב. לאחר הפסקת בוקר קצרה, נמשיך בנסיעה לתוך אזור הרי הקטסקיל ( רכס הרי הכרמל המשופר), אזור בן כ 15,000 קמ״ר, משופע בנחלים, אגמים, נהרות וכמובן עצים לרוב, נוכל להבחין בצבע השולט- ירוק בכל גוניו, ובנופים המרהיבים שלאורך הדרך.

נמשיך בנסיעה דרך העיר בינגהמטון לכוון אזור אגמי האצבעות, נעצור לתצפית במפלי השקוואגה, ונמשיך בנסיעה לאורך אחד מאגמי האצבעות הגדולים - אגם סנקה, ( הכנרת המשופרת ) . נעבור דרך העיירה ג׳נבה ( בניו יורק לא בשוויץ ), ונעלה על כביש 90 מערבה ( הכביש המהיר הצפוני ביותר בארצות הברית ), לכוון מפלי הניאגרה.

בהגיענו למפלים נעצור לתצפית על המפלים המרהיבים מצידם האמריקאי, נבקר באי העז , בנקודת טרפין המדהימה ובאי לונה (בעונה). גולת הכותרת תהיה השייט למפלים  (בעונה), כך שנוכל לחוות את עוצמת המפלים בתחתיתם, וכמובן לזכות בטיפטוף קל ונעים 

לאחר השייט נחצה את הגבול לצד הקנדי , שם מהטיילת היפה ניתן יהיה לצפות ביופיים של המפלים הן האמריקאים והן הקנדים, כשבערב נזכה לראותם מוארים בשלל צבעים מרהיבים. המשך הערב יהיה חופשי לבילוי ברחוב האטרקציות, גבעת קליפטון, ולמי שמדגדג בין האצבעות יש כמובן את הקזינו.


יום שני

לאחר ארוחת הבוקר, נחצה חזרה לארה״ב, למדינת ניו יורק, בדרכנו לאזור אגמי האצבעות, אזור זה מורכב ממספר אגמים צרים וארוכים ולכן הוא נקרא כך. נבקר בעיירה סקנטליס שנמצאת לצד הגדה הצפונית של אגם סקנטליס. משם ניסע לאורך האגם לתחנה האחרונה בטיול, מסע קניות קצר באאוטלט. ומכאן חזרה בערב לניו יורק. 


 
יום שלישי

נצא השכם בבוקר מהמלון ונסע לכוון דרום אל וושינגטון די סי בירת ארצות הברית. בדרך נעבור דרך מספר מדינות. נתחיל במדינת ניו ג׳רסי, שלמעשה גובלת בניו יורק והיא כמו מדינת ישראל , דומה לה הן בשטח והן במספר התושבים. ניו ג׳רסי נקראת באנגלית ״Garden State" . כשניסע לכוון דרום נוכל להבחין בכל גווני הירוק השולטים בדרך ונבין למה המדינה קרויה כך.

המדינה הבאה אליה נכנס היא דלאוור.  אנו נכנס אליה דרך גשר מקסים שנקרא גשר הזכרון של דלאוור העובר מעל נהר הדלאוור, נהר רחב מימדים שמתחיל באזור הרי הקטסקיל שבמדינת ניו יורק. לאחר הפסקת בוקר קצרה בתחנת ריענון נכנס אל המדינה הבאה, מרילנד.  נמשיך ונעבור דרך העיר הגדולה במדינה, בולטימור,
עיר שמשמשת כנמל מרכזי לכל מדינות המיד אטלנטיק.  נמשיך בדרך הפארק היפיפייה שמחברת את בולטימור ווושינגטון עד הגיענו אל בירת ארצות הברית.
  
 

וָושִׁינְגְטוֹן דִי. סִי. (באנגלית.Washington, D.Cהיא עיר הבירה של ארצות הבריתהעיר הוקמה ב-16 ביולי  1790, כעירייה נפרדת בתוך מחוז קולומביה (District of Columbia). חקיקת הקונגרס ב-1871 יצרה ממשל יחיד לטריטוריה הפדרלית כולה, ובפועל איחדה את העיר עם המחוז לישות פדרלית אחת.

וושינגטון די. סי. נקראת על שמו של נשיאה הראשון של ארצות הבריתג''ורג'' וושינגטוןוצמד האותיות די.סי מייצגות את המחוז השיפוטי בו היא נמצאת (District of Columbia).

העיר ממוקמת על גדתו הצפונית של נהר הפוטומקהיא גובלת במדינת וירג''יניה בדרום-מערב, ובמדינת 
מרילנד מצדדיה האחרים. בעיר מתגוררים מעל 600 אלף תושבים; אך במהלך שבוע העבודה עולה אוכלוסייתה על  מיליון תושבים, המגיעים אליה מהפרוורים שמסביבהבאזור המטרופוליטני של וושינגטון מתגוררים כ-5.4  מיליון תושבים, מה שהופך אותו לאזור המטרופוליטני השמיני בגודלו בארצות הברית.

המרכז של כל שלוש רשויות הממשל הפדרלי של ארצות הברית ממוקמים בוושינגטון: הרשות המחוקקת (הקפיטול), הרשות המבצעת (הבית הלבןלצד מחלקות הממשל הפדרלי השונות וסוכנויותיו), והרשות השופטת (בית המשפט העליון של ארצות הברית ובתי משפט פדרלים מרכזיים), כמו כן ניתן גם למצוא בעיר מוזיאונים ואנדרטאות לאומיות רבות

בסיורנו בעיר אנו נבקר בפארק האנדרטאות שכולל את האנדרטה המרשימה לנשיא הששה עשר של ארצות הברית, אברהם לינקולן, והאנדרטאות למלחמות וויטנאם וקוריאה. 

נבקר במוזיאון התעופה והחלל ונצא לתצפית על הבית הלבן ועל גבעת הקפיטול.  בדרכנו ללינת הלילה נעצור לארוחת ערב מפנקת וכשרה. ומשם ללינת לילה עייפים ושבעים


יום רביעי
 
לאחר ארוחת הבוקר נצא למדינת פנסילבניה. נתחיל את היום בטעם מתוק וטעים. עולם השוקולד שבהרשי. במקום נצא לנסיעה בקרוניות ונלמד כיצד מכינים שוקולד. כמובן שבסופה נוכל לטעום וגם לרכוש ממטעמי הרשי. לאחר שראינו וטעמנו מצת מהמתוק המתקרא שוקולד, נמשיך את דרכנו למחוז לנקסטר שם מתרכזת קהילת אנשי האמיש.

בני אמיש (Amish) הם נוצרים, המשתייכים לזרם האנבפטיסטים, שהחל את דרכו במאה ה-16 בשוויץ.
הם ידועים באורח החיים הצנוע והסגפני שלהם ובסירובם לאמץ את אורחות החיים המודרניות. מזהים אותם, בדרך כלל, בשל לבושם הצנוע והתניידותם בכרכרות רתומות לסוסים. בני אמיש החלו את דרכם בשוויץ וממנה היגרו אל מדינת פנסילבניהאשר בארצות הברית.

חוקי הכנסייה שולטים בכל תחום בחייהם של בני הקהילה וכוללים איסור על שימוש בחשמל, טלפונים ומכוניות. הם מתנתקים מהעולם החיצוני ומקיימים מערכת חינוך עצמאית, המקנה חינוך לילדים במשך שמונה שנים, שהוא משך זמן, אשר מספיק לדעתם, להקנות לילדים את כל הידע הנדרש לשם קיום אורח החיים של הקהילההתנגדותם לכל סממן של קידמה נובע מהאופי החברתי של הקהילה ומהידיעה ששימוש בכל אחד מכלי  המודרניזציה יעודד עצמאות, ויוביל לירידה בתלות בקבוצה ולהיחלשות התא המשפחתי, שהוא המרכיב החשוב  ביותר בתרבות האמיש.אנו נבקר במרכז מבקרים שם נוכל לטעום מקצת מעשי ידיהם של האמיש, נראה את החוות ושיטחיהם הגדולים.

תחנתנו השלישית בדרכנו חזרה לניו יורק תהיה פילדלפיה, העיר הגדולה במדינת פנסילבניה. פילדלפיה היתה הבירה לפני וושינגטון, בה נכתבה מגילת העצמאות ובה גם הוכרזה העצמאות של ארצות הברית. אנו נבקר במרכז העצמאות, נראה את פעמון החירות, נראה את האנדרטה ליוני נתניהו, ניסע בשדרת הדגלים ונתפס במדרגות מוזיאון האומנות בעקבותיו של ״רוקי״ החזרה לניו יורק בשעות הערב.
 
 
העלות הטיול לאדם בחדר זוגי