התקשרו מישראל 
072-333-3125
התקשרו מארה"ב -718-268-8707
וואצאפ:
ליאת  1-301-379-0804+
טיולים לישראלים בארה"ב
FacebookGoogle+
לשאלות והזמנות אנא מילאו את הטופס:
רשיון משרד התחבורה  US DOT # 4052417 MC.  # 1535918  
דף הבית >> טיול מזרח מושלם >> טיול 5 ימים מזרח מושלם
 
מזרח מושלם טיול 5 ימים:
אלף האיים מפלי הניאגרה, וושינגטון ופנסילבניה

 
יום ראשון
 
בבוקר נצא מהעיר ניו יורק לכיוון צפון מערב. לאחר הפסקת בוקר קצרה נמשיך בנסיעה לתוך אזור הרי הפוקונוס, שהם חלק מרכס הרי האפלצ'ים שמתחילים בדרום ארה״ב, ממדינת טנסי ועולים צפונה עד לניו יורק. אזור זה משופע אגמים, נחלים ונהרות.  לאורך הדרך נוכל להבחין בצבע השולט - ירוק על כל גווניו, ובסתיו, מרבד צבעוני של אדום, כתום, צהוב, חום וירוק - צבעי השלכת. נמשיך בנסיעה דרך העיר בינגהמטון ונעלה צפונה בכביש 81, דרך העיר סיירקיוז עד הגיענו לאזור אלף האיים. אזור זה משתרע לאורך של כ 80 ק״מ בחלקו הדרומי של נהר הסיינט לורנס והקצה הצפון מזרחי של אגם אונטריו. האזור כולל מעל 1800 איים הן בצד האמריקאי והן בצד הקנדי, גודלם מ 30 סמ״ר ועד 100 קמ״ר. אנו נצא לשייט בן כשעה בין האיים, נראה את טירת בולט, שורת המיליונרים, ״בדיוק מספיק מקום״, את הגשר הבינלאומי הקצר בעולם ועוד. לאחר השייט נצא ללינה בעיירה ווטרטאון.
 
יום שני
 
לאחר ארוחת הבוקר, נצא לדרכנו אל מפלי הניאגרה. ניסע לאורכו של כביש 90, הארוך ביותר בארה״ב, כ 5000 ק״מ, ומחבר את העיר בוסטון במדינת מסצ״וסטס והעיר סיאטל שבמדינת וושינגטון. בצהריים נגיע לעיירה ניאגרה פולס שבצד האמריקאי. נבקר באי העז, נקודת טרפין, האי לונה ונקודת פרוספקט. וכאן גם נצא לשייט מקסים למפלי הניאגרה בו נצפה במפלים האמריקאים, מפל הינומת הכלה והמפלים הקנדים - מפלי הפרסה. סיכוי רב לקבלת ״מקלחת קלה״. לאחר השייט נחצה את הגבול לקנדה על גשר הקשתות, ניסע לאורך נהר הניאגרה, נצפה בתחנת הכוח ושעון הפרחים. משם ניסע לעיירה המקסימה - ניאגרה על האגם, השוכנת בנקודת החיבור של נהר הניאגרה עם אגם אונטריו. בעיירה יהיה לכם זמן חופשי לשוטט בין הבתים היפים, הגלריות והחנויות. משם ניסע אל המלון. הלינה היא בצמוד לרחוב האטרקציות - קליפטון היל, בו תוכלו לבלות את הערב וכמובן לצפות במופע תאורת המפלים בצבעי הקשת. בעונה גם נזכה לראות את מופע הזיקוקים שמעל המפלים. למי שמדגדג בין האצבעות יש גם קזינו.
 
יום שלישי
 
לאחר ארוחת הבוקר, נחצה חזרה לארה״ב, למדינת ניו יורק, בדרכנו לאזור אגמי האצבעות, אזור זה מורכב ממספר אגמים צרים וארוכים ולכן הוא נקרא כך. נבקר בעיירה סקנטליס שנמצאת לצד הגדה הצפונית של אגם סקנטליס. משם ניסע לאורך האגם ונמשיך לכוון וושינגטון כשבדרך נעצור למסע קניות קצר באואטלט, ומשם  עד לנקודת הלינה בניו ג׳רסי אליה נגיע בערב.
 
יום רביעי

נצא בבוקר מהמלון  לכוון דרום אל וושינגטון די סי בירת ארצות הברית. בדרך נעבור דרך    
מספר מדינות. נתחיל במדינת ניו ג׳רסי, שלמעשה גובלת בניו יורק והיא כמו מדינת ישראל , דומה לה הן בשטח והן במספר התושבים. ניו ג׳רסי נקראת באנגלית ״Garden State" . כשניסע לכוון דרום נוכל להבחין בכל גווני הירוק השולטים בדרך ונבין למה המדינה קרויה כך.
 
המדינה הבאה אליה נכנס היא דלאוור
.  אנו נכנס אליה דרך גשר מקסים שנקרא גשר הזכרון של דלאוור העובר מעל נהר הדלאוור, נהר רחב מימדים שמתחיל באזור הרי הקטסקיל שבמדינת ניו יורק. לאחר הפסקת בוקר קצרה בתחנת ריענון נכנס אל המדינה הבאה, מרילנד.  נמשיך ונעבור דרך העיר הגדולה במדינה, בולטימור, עיר שמשמשת כנמל מרכזי לכל מדינות המיד אטלנטיק.  נמשיך בדרך הפארק היפיפייה שמחברת את בולטימור ווושינגטון עד הגיענו אל בירת ארצות הברית.
  
 
וָושִׁינְגְטוֹן דִי. סִי. (באנגלית: .Washington, D.C) היא עיר הבירה של ארצות הברית. העיר הוקמה ב-16 ביולי  1790, כעירייה נפרדת בתוך מחוז קולומביה (District of Columbia). חקיקת הקונגרס ב-1871 יצרה ממשל יחיד לטריטוריה הפדרלית כולה, ובפועל איחדה את העיר עם המחוז לישות פדרלית אחת.
 
וושינגטון די. סי. נקראת על שמו של נשיאה הראשון של ארצות הברית, ג''ורג'' וושינגטון, וצמד האותיות די.סי מייצגות את המחוז השיפוטי בו היא נמצאת (District of Columbia).
 
העיר ממוקמת על גדתו הצפונית של נהר הפוטומק. היא גובלת במדינת וירג'יניה בדרום-מערב, ובמדינת  מרילנד מצדדיה האחרים. בעיר מתגוררים מעל 600 אלף תושבים; אך במהלך שבוע העבודה עולה אוכלוסייתה על  מיליון תושבים, המגיעים אליה מהפרוורים שמסביבה. באזור המטרופוליטני של וושינגטון מתגוררים כ-5.4  מיליון תושבים, מה שהופך אותו לאזור המטרופוליטני השמיני בגודלו בארצות הברית.
 
המרכז של כל שלוש רשויות הממשל הפדרלי של ארצות הברית ממוקמים בוושינגטון: הרשות המחוקקת (הקפיטול), הרשות המבצעת (הבית הלבן, לצד מחלקות הממשל הפדרלי השונות וסוכנויותיו), והרשות השופטת (בית המשפט העליון של ארצות הברית ובתי משפט פדרלים מרכזיים), כמו כן ניתן גם למצוא בעיר מוזיאונים ואנדרטאות לאומיות רבות. 
 
בסיורנו בעיר אנו נבקר בפארק האנדרטאות שכולל את האנדרטה המרשימה לנשיא הששה עשר של ארצות הברית, אברהם לינקולן, והאנדרטאות למלחמות ווייטנאם וקוריאה. 
 
נבקר במוזיאון התעופה והחלל ונצא לתצפית על הבית הלבן ועל גבעת הקפיטול. 
בדרכנו ללינת הלילה נעצור לארוחת ערב מפנקת וכשרה.
 
הלינה בדרך לפנסילבניה במרילנד.
 
יום חמישי

לאחר ארוחת הבוקר נצא למדינת פנסילבניה. נתחיל את היום בטעם מתוק וטעים. עולם השוקולד שבהרשי. במקום נצא לנסיעה בקרוניות ונלמד כיצד מכינים שוקולד. כמובן שבסופה נוכל לטעום וגם לרכוש ממטעמי הרשי. לאחר שראינו וטעמנו מצת מהמתוק המתקרא שוקולד, נמשיך את דרכנו למחוז לנקסטר שם מתרכזת קהילת אנשי האמיש.
 
בני אמיש 
Amish הם נוצרים, המשתייכים לזרם האנבפטיסטים, שהחל את דרכו במאה ה-16 בשוויץ.
הם ידועים באורח החיים הצנוע והסגפני שלהם ובסירובם לאמץ את אורחות החיים המודרניות. מזהים אותם, בדרך כלל, בשל לבושם הצנוע והתניידותם בכרכרות רתומות לסוסים. בני אמיש החלו את דרכם בשוויץ וממנה היגרו אל מדינת פנסילבניה, אשר בארצות הברית.
 
חוקי הכנסייה שולטים בכל תחום בחייהם של בני הקהילה וכוללים איסור על שימוש בחשמל, טלפונים ומכוניות. הם מתנתקים מהעולם החיצוני ומקיימים מערכת חינוך עצמאית, המקנה חינוך לילדים במשך שמונה שנים, שהוא משך זמן, אשר מספיק לדעתם, להקנות לילדים את כל הידע הנדרש לשם קיום אורח החיים של הקהילה. התנגדותם לכל סממן של קידמה נובע מהאופי החברתי של הקהילה ומהידיעה ששימוש בכל אחד מכלי  המודרניזציה יעודד עצמאות, ויוביל לירידה בתלות בקבוצה ולהיחלשות התא המשפחתי, שהוא המרכיב החשוב ביותר בתרבות האמיש.
 
אנו נבקר במרכז מבקרים שם נוכל לטעום מקצת מעשי ידיהם של האמיש נראה את החוות ושיטחיהם הגדולים. 
 
תחנתנו השלישית בדרכנו חזרה לניו יורק תהיה פילדלפיה, העיר הגדולה במדינת פנסילבניה. פילדלפיה היתה הבירה לפני וושינגטון, בה נכתבה מגילת העצמאות ובה גם הוכרזה העצמאות של ארצות הברית. אנו נבקר במרכז העצמאות, נראה את פעמון החירות, נראה את האנדרטה ליוני נתניהו, ניסע בשדרת הדגלים ונטפס במדרגות מוזיאון האומנות בעקבותיו של ״רוקי״ החזרה לניו יורק בשעות הערב.
 
 מחיר ראו מחירון

במחיר כלולים: הסעה, הדרכה, כניסה לאתרים, שייט באלף האיים, שייט במפלים, ארוחת ערב כשרה ביום רביעי, ארבעה לילות לינה וארבע ארוחות בוקר של המלון.
 
לא כלולים במחיר: קניות ותשר למדריך.