התקשרו מישראל 
072-333-3125
התקשרו מארה"ב -718-268-8707
וואצאפ:
אורי 1-646-523-2215+
ליאת  1-301-379-0804+
טיולים לישראלים בארה"ב
FacebookGoogle+
לשאלות והזמנות אנא מילאו את הטופס:
רשיון משרד התחבורה  US DOT # 4052417 MC.  # 1535918  
דף הבית >> טיול מאורגן קצר >> טיולי יום ניו יורק >> יום טיול לוושינגטון
 
טיול יום לוושינגטון

נצא השכם בבוקר מהעיר ניו יורק ונסע לכוון דרום אל וושינגטון די סי בירת ארצות הברית. בדרך נעבור דרך מספר מדינות. נתחיל במדינת ניו ג׳רסי, שלמעשה גובלת בניו יורק והיא כמו מדינת ישראל , דומה לה הן בשטח והן במספר התושבים. ניו ג׳רסי נקראת באנגלית  Garden State כשניסע לכוון דרום נוכל להבחין בכל גווני הירוק השולטים בדרך ונבין למה המדינה קרויה כך.

המדינה הבאה אליה נכנס היא דלאוור.  אנו נכנס אליה דרך גשר מקסים שנקרא גשר הזכרון של דלאוור העובר מעל נהר הדלאוור, נהר רחב מימדים שמתחיל באזור הרי הקטסקיל שבמדינת ניו יורק. לאחר הפסקת בוקר קצרה בתחנת ריענון נכנס אל המדינה הבאה, מרילנד.  נמשיך ונעבור דרך העיר הגדולה במדינה, בולטימורעיר שמשמשת כנמל מרכזי לכל מדינות המיד אטלנטיק.  נמשיך בדרך הפארק היפיפייה שמחברת את בולטימור ווושינגטון עד הגיענו אל בירת ארצות הברית.
  
וָושִׁינְגְטוֹן דִי. סִי. באנגלית  Washington, D.C - היא עיר הבירה של ארצות הברית
העיר הוקמה ב-16 ביולי 1790 ,  כעירייה נפרדת בתוך מחוז קולומביה  (District of Columbia)
חקיקת הקונגרס ב -1871יצרה ממשל יחיד לטריטוריה הפדרלית כולה, ובפועל איחדה את העיר עם המחוז לישות פדרלית אחת.

וושינגטון די. סי. נקראת על שמו של נשיאה הראשון של ארצות הברית  ,  ג'ורג' וושינגטון
וצמד האותיות די.סי מייצגות את המחוז השיפוטי בו היא נמצאת (District of Columbia) .

העיר ממוקמת על גדתו הצפונית של נהר הפוטומק. היא גובלת במדינת וירג'יניה בדרום-מערב, ובמדינת מרילנד מצדדיה האחרים. בעיר מתגוררים מעל 600 אלף תושבים. אך במהלך שבוע העבודה עולה אוכלוסייתה על מיליון תושבים, המגיעים אליה מהפרוורים שמסביבה.  באזור המטרופוליטני של וושינגטון מתגוררים כ-5.4 מיליון תושבים, מה שהופך אותו לאזור המטרופוליטני השמיני בגודלו בארצות הברית.

המרכז של כל שלוש רשויות הממשל הפדרלי של ארצות הברית ממוקם בוושינגטון: הרשות המחוקקת – הקפיטול , הרשות המבצעת -  הבית הלבןלצד מחלקות הממשל הפדרלי השונות וסוכנויותיו,  והרשות השופטת - בית המשפט העליון של ארצות הברית ובתי משפט פדרלים מרכזיים כמו גם מוזיאונים ומונומנטים לאומיים רבים

בסיורנו בעיר אנו נבקר בפארק האנדרטאות שכולל את האנדרטה המרשימה לנשיא הששה עשר של ארצות הברית, אברהם לינקולן, והאנדרטאות למלחמות וויטנאם וקוריאה. נבקר במוזיאון התעופה והחלל ונצא לתצפית על הבית הלבן ועל גבעת הקפיטול. 

חזרה לניו יורק בשעות הערב המאוחרות.
 
 


חזרה לניו יורק בשעות הערב המאוחרות.