התקשרו מישראל 
072-333-3125
טיולים לישראלים בארה"ב
FacebookGoogle+
לשאלות והזמנות אנא מילאו את הטופס:
דף הבית >> טיולים בחוף המזרחי >> מזרח מושלם - טיול 5 ימים: אלף האיים, טורנטו, מפלי הניאגרה, וושינגטון, ופנסילבניה: הרשי, אמיש ופילדלפיה.
 

5 ימים קנדה + וושינגטון

טיול משולב בן חמישה ימים שכולל גם את טיול שלושת הימים לאלף האיים , טורונטו והמפלים , וגם את טיול היומיים לוושינגטון ופנסילבניה.

עלות הטיול כוללת:
הסעה, הדרכה, כניסה לכל האתרים, שייט באלף האיים, שייט במפלים, ארבעה לילות לינה וארבע ארוחות בוקר קונטיננטליות של המלון. 

לא כלולים: קניות ותשר למדריך


 
יום ראשון

בבוקר נצא מהעיר ניו יורק לכוון צפון מערב. לאחר הפסקת בוקר קצרה, נמשיך בנסיעה לתוך אזור הרי הקטסקיל ( רכס הרי הכרמל המשופר), אזור בן כ 15,000 קמ״ר, משופע בנחלים, אגמים, נהרות וכמובן עצים לרוב, נוכל להבחין בצבע השולט- ירוק בכל גוניו, ובנופים המרהיבים שלאורך הדרך. נמשיך בנסיעה דרך העיר בינגהמטון ונעלה צפונה בכביש 81, דרך העיר סיירקיוז עד הגיענו לאזור אלף האיים. אזור זה משתרע לאורך של כ 80 ק״מ בחלקו הדרומי של נהר הסנט לורנס והקצה הצפון מזרחי של אגם אונטריו. האזור כולל מעל 1800 איים הן בצד האמריקאי והן בצד הקנדי, גודלם מ 30 סמ״ר עד כ 100 קמ״ר. אנו נצא לשייט בן כשעה באזור קסום זה בין האיים, אנו נראה את טירת בולט, שורת המיליונרים, ״בדיוק מספיק מקום״, את הגשר הבינלאומי הקצר בעולם ועוד. לאחר השייט נמשיך בנסיעה לאורך הגדה הצפונית של אגם אונטריו עד הגיענו לטורונטו. 
 
יום שני
לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בטורונטו, נראה את בניין הפרלמנט, נבקר באוניברסיטה, ברחבת העיריה ובית המשפט, נצפה במגדל סי אן והדאון טאון של העיר.

נמשיך בנסיעה לאורך הגדה המערבית של אגם אונטריו עד לתעלת וולאנד. כאן נראה  כיצד למד האדם לנצל את כוחות הטבע לתועלתו, נוכל לראות כיצד אוניה ״ עולה/יורדת במעלית״. לאחר מכן ניסע לעיירה המקסימה ניאגרה על האגם השוכנת בנקודת החיבור של נהר הניאגרה ואגם אונטריו. בדרך נעבור דרך כרמים ויקבים רבים ונוכל להתרשם מהאווירה הפסטורלית בה חיים כאן התושבים. בעיירה יהיה לכם זמן חופשי לשיטוט בין הבתים היפים, החנויות והגלריות, ואם מזג האוויר יאפשר זאת נערוך פיקניק נחמד על שפת האגם.

לאחר מכן ניסע לאורך נהר הניאגרה לכוון המפלים. נעצור לתצפית בשעון הפרחים ותחנת הכח, נעבור דרך בית הספר לחקלאות והגנים הבוטנים עד שנגיע לגולת הכותרת של הטיול - המפלים.

אנו נצפה במפלים מנקודת מבט קנדית, נוכל לראות את המפלים האמריקאים, מפל הינומת הכלה, המפלים הקנדים ( מפלי הפרסה) ואי העז. בסיום התצפית נרד אל הנהר לשייט מקסים אל ערפילי המים שהמפלים יוצרים. ( יש סיכוי קל להירטב). לאחר השייט נגיע למלון. ובערב זמן חופשי לבילוי באזור המפלים , רחוב קליפטון היל עם שלל האטרקציות שבו, הקזינו למי שמדגדג בין אצבעותיו , וכמובן תצפית מרהיבה על המפלים המוארים בשלל צבעים.
 
יום שלישי
לאחר ארוחת הבוקר, נחצה את הגבול חזרה לארצות הברית לתצפית יפיפייה ומיוחדת על המפלים מהצד האמריקאי. נכנס לאי העז ונבקר בנקודת טרפין ובאי לונה. נמשיך מכאן חזרה לכוון וושינגטון כשבדרך נעצור למסע קניות קצר באואטלט, ומשם  עד לנקודת הלינה בניו ג׳רסי אליה נגיע בערב.

יום רביעי
נצא בבוקר מהמלון  לכוון דרום אל וושינגטון די סי בירת ארצות הברית. בדרך נעבור דרך    
מספר מדינות. נתחיל במדינת ניו ג׳רסי, שלמעשה גובלת בניו יורק והיא כמו מדינת ישראל , דומה לה הן בשטח והן במספר התושבים. ניו ג׳רסי נקראת באנגלית ״Garden State" . כשניסע לכוון דרום נוכל להבחין בכל גווני הירוק השולטים בדרך ונבין למה המדינה קרויה כך.

המדינה הבאה אליה נכנס היא דלאוור.  אנו נכנס אליה דרך גשר מקסים שנקרא גשר הזכרון של דלאוור העובר מעל נהר הדלאוור, נהר רחב מימדים שמתחיל באזור הרי הקטסקיל שבמדינת ניו יורק. לאחר הפסקת בוקר קצרה בתחנת ריענון נכנס אל המדינה הבאה, מרילנד.  נמשיך ונעבור דרך העיר הגדולה במדינה, בולטימורעיר שמשמשת כנמל מרכזי לכל מדינות המיד אטלנטיק.  נמשיך בדרך הפארק היפיפייה שמחברת את בולטימור ווושינגטון עד הגיענו אל בירת ארצות הברית.
  
 
וָושִׁינְגְטוֹן דִי. סִי. (באנגלית: .Washington, D.C) היא עיר הבירה של ארצות הברית. העיר הוקמה ב-16 ביולי  1790, כעירייה נפרדת בתוך מחוז קולומביה (District of Columbia). חקיקת הקונגרס ב-1871 יצרה ממשל יחיד לטריטוריה הפדרלית כולה, ובפועל איחדה את העיר עם המחוז לישות פדרלית אחת.

וושינגטון די. סי. נקראת על שמו של נשיאה הראשון של ארצות הברית, ג''ורג'' וושינגטון, וצמד האותיות די.סי מייצגות את המחוז השיפוטי בו היא נמצאת (District of Columbia).

העיר ממוקמת על גדתו הצפונית של נהר הפוטומק. היא גובלת במדינת וירג'יניה בדרום-מערב, ובמדינת  מרילנד מצדדיה האחרים. בעיר מתגוררים מעל 600 אלף תושבים; אך במהלך שבוע העבודה עולה אוכלוסייתה על  מיליון תושבים, המגיעים אליה מהפרוורים שמסביבה. באזור המטרופוליטני של וושינגטון מתגוררים כ-5.4  מיליון תושבים, מה שהופך אותו לאזור המטרופוליטני השמיני בגודלו בארצות הברית.

המרכז של כל שלוש רשויות הממשל הפדרלי של ארצות הברית ממוקמים בוושינגטון: הרשות המחוקקת (הקפיטול), הרשות המבצעת (הבית הלבן, לצד מחלקות הממשל הפדרלי השונות וסוכנויותיו), והרשות השופטת (בית המשפט העליון של ארצות הברית ובתי משפט פדרלים מרכזיים), כמו כן ניתן גם למצוא בעיר מוזיאונים ואנדרטאות לאומיות רבות. 

בסיורנו בעיר אנו נבקר בפארק האנדרטאות שכולל את האנדרטה המרשימה לנשיא הששה עשר של ארצות הברית, אברהם לינקולן, והאנדרטאות למלחמות ווייטנאם וקוריאה. 

נבקר במוזיאון התעופה והחלל ונצא לתצפית על הבית הלבן ועל גבעת הקפיטול. 
בדרכנו ללינת הלילה נעצור לארוחת ערב מפנקת וכשרה
.

הלינה בדרך לפנסילבניה במרילנד.

יום חמישי
לאחר ארוחת הבוקר נצא למדינת פנסילבניה. נתחיל את היום בטעם מתוק וטעים. עולם השוקולד שבהרשי. במקום נצא לנסיעה בקרוניות ונלמד כיצד מכינים שוקולד. כמובן שבסופה נוכל לטעום וגם לרכוש ממטעמי הרשי. לאחר שראינו וטעמנו מצת מהמתוק המתקרא שוקולד, נמשיך את דרכנו למחוז לנקסטר שם מתרכזת קהילת אנשי האמיש.

בני אמיש 
 Amishהם נוצרים, המשתייכים לזרם האנבפטיסטים, שהחל את דרכו במאה ה-16 בשוויץ.
הם ידועים באורח החיים הצנוע והסגפני שלהם ובסירובם לאמץ את אורחות החיים המודרניות. מזהים אותם, בדרך כלל, בשל לבושם הצנוע והתניידותם בכרכרות רתומות לסוסים. בני אמיש החלו את דרכם בשוויץ וממנה היגרו אל מדינת פנסילבניה, אשר בארצות הברית.

חוקי הכנסייה שולטים בכל תחום בחייהם של בני הקהילה וכוללים איסור על שימוש בחשמל, טלפונים ומכוניות. הם מתנתקים מהעולם החיצוני ומקיימים מערכת חינוך עצמאית, המקנה חינוך לילדים במשך שמונה שנים, שהוא משך זמן, אשר מספיק לדעתם, להקנות לילדים את כל הידע הנדרש לשם קיום אורח החיים של הקהילה. התנגדותם לכל סממן של קידמה נובע מהאופי החברתי של הקהילה ומהידיעה ששימוש בכל אחד מכלי  המודרניזציה יעודד עצמאות, ויוביל לירידה בתלות בקבוצה ולהיחלשות התא המשפחתי, שהוא המרכיב החשוב ביותר בתרבות האמיש.

אנו נבקר במרכז מבקרים שם נוכל לטעום מקצת מעשי ידיהם של האמיש נראה את החוות ושיטחיהם הגדולים. 

תחנתנו השלישית בדרכנו חזרה לניו יורק תהיה פילדלפיה, העיר הגדולה במדינת פנסילבניה. פילדלפיה היתה הבירה לפני וושינגטון, בה נכתבה מגילת העצמאות ובה גם הוכרזה העצמאות של ארצות הברית. אנו נבקר במרכז העצמאות, נראה את פעמון החירות, נראה את האנדרטה ליוני נתניהו, ניסע בשדרת הדגלים ונטפס במדרגות מוזיאון האומנות בעקבותיו של ״רוקי״ החזרה לניו יורק בשעות הערב.